Закриття вологи — Передпосівний обробіток грунту

Перед початком весняно-польових робіт — виникає багато питань. Якою буде весна — рання або пізня? Чи вистачить вологи в грунті? Примхи природи непередбачуванні, але підготовка грунту до посіву сільгоспкультур важливий етап, щоб врожай менше залежав від несприятливих погодних умов.

Головними завданнями до посіву являється весняна підготовка ґрунту збереження вологи і повне знищення бур’янів!

Рішенням цих питань являється припинення підтягування вологи до поверхні і зруйнувати грунтових капілярів, це все досягається за допомогою розпушування грунту.

Але перед тим як проводити весняне закриття вологи необхідно враховувати стан грунту:

  1. Раннє боронування дає негативний результат, тобто грунт з високою вологістю не рихлиться, а «маже», тріскається і висушується ще сильніше;
  2. Пізнє боронуванням це теж негативний результат, томущо з кожного гектара не заборонованої ріллі в вітряну погоду випаровується до 50 тонн води за добу.

При закритті вологи треба прагнути до того, щоб в посушливу погоду верхній шар грунту виглядав просохлим, а під ним знаходився добре зволожений шар.

Завдяки раньо-весняному боронуванню сінокосів і пасовищних угідь, ви помітно підвищуєте їх продуктивність.

В залежності від способу основного обробітку і стану поверхні грунту вибираємо відповідний агрегат для закриття вологи.

Отже якщо технологія No-Till, тоді на полях, де багато соломи і велика стерня застосовуються голчасті борони типу БІГ-3 або ротаційні борони культиватори.

А якщо на полях після пахоти, де мало стерні, застосовують важкі зубові борони або пружинні борони. Товщина розпушеного шару повинна бути 4-5 см.

Передпосівна обробка грунту і посів повинні проводитися нерозривно, слід у слі, для того щоб уникнути втрат вологи.